SK SERI BINTANG UTARA
Sekolah Berprestasi Tinggi,
Taman Shamelin Perkasa,
56100 Kuala Lumpur
No Tel : 03-92838284
No Faks : 03-92838278
Emel : gurubesar@sksbu.com

Masa Urusan Pejabat Sekolah

Isnin - Khamis
8.00 pagi - 1.00 tgh
2.00 - 5.00 ptg
Jumaat
8.00 pagi - 12.00 tgh
2.45 -5.00 ptg
LAMAN UTAMA

Bicara Guru Besar

Pilihan Kata-Kata Guru Besar

Myclassportal

Laman komunikasi ibu bapa dan guru

e-learning (VLE)

Portal Pembelajaran Digital KPM yang baru diperkenal dan berkuatkuasa bermula Julai 2019. Portal pembelajaran baru ini adalah berasaskan G Suite.

Pusat Sumber

Pusat Sumber i-LC menyediakan pelbagai kemudahan literasi maklumat terkini

Bil Nama Jawatan Alamat E-mel
1  Noriah Bt Hj Ismail Guru Besar  gurubesar@sksbu.com
2  Noriyati Bt Pit GPK T&K  noriyati@sksbu.com
3  Siti Hanim Bt Ismail GPK HEM  gpk3@sksbu.com
4  Mohammad Nizam Bin Shamsudin GPK Kokurikulum  nizam_s@sksbu.com
5  Ahmad Hambali Khalid Guru Penolong  hambali@sksbu.com
6  Ahmad Nizam Yahya Guru Disiplin  ahmadnizam@sksbu.com
7  Aimi Adhwa bt Abdull Kadir Guru Pendidikan Islam  aimi@sksbu.com
8  Ainul Huda bt Abdul Halim Guru Penolong  ainulhuda@sksbu.com
9  Aminah bt Jamaluddin Guru Penolong  aminah@sksbu.com
10  Aniza bt Mahmod Guru Cemerlang  aniza@sksbu.com
11  Anna Amat Guru Penolong  anna@sksbu.com
12  Awatif Md Isa Guru Pendidikan Islam  awatif@sksbu.com
13  Che Rahani Abdul Rahman Guru Penolong  rahani@sksbu.com
14  Farhana Anisah Guru Pendidikan Islam  farhana@sksbu.com
15  Faustina Roberts Francis Guru Penolong  faustina@sksbu.com
16  Fauziyah Mohamed Guru Pendidikan Islam  fauziyah@sksbu.com
17  Goh Li Tian Guru Penolong  gohlitian@sksbu.com
18  Hafizah Mohd Yusop Guru Penolong  hafizah@sksbu.com
19  Haslimah Paimin Guru Penolong  haslimah@sksbu.com
20  Hazirah Seman Guru Penolong  hazirah@sksbu.com
21  Hu Pak Lim Guru Penolong  hu@sksbu.com
22  J. Saira Banu  Guru Penolong  saira@sksbu.com
23  Khairul Nazri Bin Mohd Yatim Guru Penolong  nazri@sksbu.com
24  Lizalawati Marzuki Guru Penolong  lizalawati@sksbu.com
25  Marzila Mustapa Delme Guru Pendidikan Islam  marzila@sksbu.com
26  Mohammad Afiq Guru Penolong  afiq@sksbu.com
27  Mohamad Faiq Abd Ghani Guru Penolong  faiq@sksbu.com
28  Mohamad Fitri Mohamad Mokhtar Guru Pendidikan Islam  fitri@sksbu.com
29  Mohamad Taufiq Jamal Guru Penolong  taufiq@sksbu.com
30  Mohd Fuzaimi Azizan Guru Penolong  fuzaimi@sksbu.com
31  Mohd Hafiz Ahmad Tamizi Guru Penyelaras Bestari  hafiz@sksbu.com
32  Mohd Muizzuddin Mohd Yatim Guru Pusat Sumber   muizzuddin@sksbu.com
33  Mohd Shahril Ibrahim Guru Data  shahril@sksbu.com
34  Mohd Syahir Abd Wahab Guru Penolong  syahir@sksbu.com
35  Muhamad Hafiz Idrus Guru Penolong  hafiz_idrus@sksbu.com
36  Muhammad Naqib Ibrahim Guru Penolong  naqib@sksbu.com
37  Nadiah Has Bullah Guru Penolong  nadiah_hasbullah@sksbu.com
38  Nadiah Sharul Hayali Guru Penolong  nadiah@sksbu.com
39  Nalini Thangavelloo Guru Penolong  nalini@sksbu.com
40  Natasha Helda Mohd Yusof Guru Penolong  natasha@sksbu.com
41  Nik Nur Khalidah Nik Ahmad Saide Guru Penolong  khalidah@sksbu.com
42  Noorasiah Ab Rahman Guru Pendidikan Islam  noorasiah@sksbu.com
43  Noorhayati Aziz Guru Bimbingan  noorhayati@sksbu.com
44  Noorlizah Zainal Guru Prasekolah  noorlizah@sksbu.com
45  Noraini Mustafa Guru Pendidikan Islam  noraini@sksbu.com
46  Norsyuhada Ismail Guru Penolong  norsyuhada@sksbu.com
47  Nur Atiqah Yaakub Guru Pendidikan Islam  atiqah@sksbu.com
48  Nur Izzah Abd Tahrim Guru Penolong  izzah@sksbu.com
49  Nuratikah Abu Samah Guru Pendidikan Islam  nuratikah@sksbu.com
50  Nurul Alkariah Mat Lela Guru Penolong  nurul_alkariah@sksbu.com
51  Raihanie Ngarega Abdullah Guru Prasekolah  raihanie@sksbu.com
52  Rupazidah Mohd Zam Guru Penolong  rupazidah@sksbu.com
53  Saraswathy Palasubramaniam Guru Penolong  saras@sksbu.com
54  Sareah Arshad Guru Penolong  sareah@sksbu.com
55  Sharifah Aida Norma  Guru Penolong  aida@sksbu.com
56  Siti Firza Mohd Marji Guru Penolong  firza@sksbu.com
57  Siti Habsah Md Shuid Guru Penolong  habsah@sksbu.com
58  Siti Mariam Daud Guru Penolong  sitimariam@sksbu.com
59  Siti Noor Fatirah Binti Fadzil Guru Penolong  fatirah@sksbu.com
60  Siti Nurmaisarah Saidi Sukri Guru Penolong  maisarah@sksbu.com
61  Siva Sanggari Ramalinggam Guru Penolong  siva_sanggari@sksbu.com
62  Syamil Irawan Ismail Guru Pendidikan Islam  syamil@sksbu.com
63  Wan Mohd Kamarul Wan Daud Guru Penolong  wankamarul@sksbu.com
64  Wan Nor Amira Fatin Guru Pemulihan  amira@sksbu.com
65  Wan Safiah Wan Waud Guru Penolong  wansafiah@sksbu.com
66  Zahera Azlea Zaaba Guru Penolong  zahera@sksbu.com
67  Zanita Mat Ghani Guru Penolong  zanita@sksbu.com
68  Hamisah Bt Jamaluddin Ketua Pembantu Tadbir  hamisah@sksbu.com
69  Nik Pembantu Tadbir
70  Najmiyah Nawawi Pembantu Tadbir  najmiyah@sksbu.com
71  Noor Azriah Anuar Pembantu Tadbir  azriah@sksbu.com
72  Noor Hashimah Md Nor Pembantu Tadbir  noor_hashimah@sksbu.com
73  Norhayati Sameon Pembantu Tadbir  norhayati@sksbu.com
74  Siti Zubaidah Abd Rahim Pembantu Tadbir  sitizubaidah@sksbu.com
Muat Turun

Logo Sekolah Versi Penuh

Klik butang Muat turun untuk simpan logo
Muat Turun

Logo Sekolah Versi Hitam Putih

Klik butang muat turun untuk simpan logo
Muat Turun

Logo Sekolah Versi Putih Sahaja

Klik butang muat turun untuk simpan logo

Pengertian Logo

Crest
Warisan (Heritage) dari SK(P) Bukit Bintang (1) - BBGS
2 Bukit
Semangat setiakawan dalam menjayakan pelaksanaan Sekolah Bestari antara sekolah rendah dan sekolah menengah
Bintang Bersinar
Melahirkan pelajar yang berketrampilan, bersahsiah tinggi, berilmu dan berpendidikan sepanjang hayat.
Bukit dan Bintang
Melambangkan untuk mencapai kejayaan perlu ada kesungguhan dan usaha tinggi dan persefahaman.

Warna Hijau
Keharmonian, persefahaman dan kekeluargaan dalam segala hal.


Warna Merah

Kejituan dan kekentalan semangat


Warna Putih

Ketelusan dan keikhlasan


VISI

Pendidikan Berkualiti, Insan Terdidik, Negara Sejahtera


MISI

Melestarikan sistem pendidikan yang berkualiti untuk membangunkan
potensi individu bagi memenuhi aspirasi negara.


MOTO

Tanpa Tuhan Tiada Segalanya

Suatu perjalanan...

Sekolah ini dahulunya dikenali sebagai SK (P) Bukit Bintang (1) atau singkatannya BBGS (1) - Bukit Bintang Girl School yang terletak di Jalan Bukit Bintang, di tengah kota raya Kuala Lumpur.  Dikenali sebagai BBGS(1) secara rasmi pada 1.1.1958 dan merupakan salah sebuah sekolah premier. Kejayaan paling manis apabila BBGS(1) diiktiraf sebagai sekolah kedua terbaik pencapaian UPSR dalam negara pada tahun 1999. Pada tahun sebelum itu juga iaitu tahun 1998, sekolah ini telah dipilih sebagai salah sebuah sekolah projek rintis bestari. Sekolah yang terlibat adalah sebanyak 88 buah sekolah seluruh negara. Prasarana sekolah pada ketika itu tidak dapat menampung keperluan sekolah bestari, maka tapak baru telah dicadangkan bagi memenuhi keperluan tersebut. 

Disebabkan kegawatan ekonomi ketika itu, perpindahan yang dijadualkan tertangguh sebanyak 2 kali. Akhirnya pada penghujung bulan November 2000, hajat dan impian para guru, murid dan ibu bapa untuk berpindah ke bangunan baru tercapai jua. Tarikh 2 Januari 2001 terpahat dalam sejarah sekolah apabila sekolah mula beroperasi di sebidang tanah berukuran 20 hektar yang terletak di Taman Shamelin Perkasa dengan kekuatan guru pada ketika itu seramai 34 orang guru dan 3 orang staf pentadbiran. Sekolah kini dikenali sebagai SK Seri Bintang Utara (SKSBU) dan guru besar ketika itu ialah Pn Hjh Junaidah Bt Tamby Hashim. Tapak lama sekolah telah dirobohkan dan dibangunkan sebuah kompleks beli-belah terkenal iaitu Pavilion. 

Pada tahun 2003 pula sekali lagi senario sekolah berubah apabila SKSBU mula menerima kemasukan murid-murid lelaki dimana sebelum ini keseluruhan murid adalah murid-murid perempuan.

SKSBU sebagai Sekolah Berprestasi Tinggi


Pada tahun 2010, sekolah menerima pengiktirafan paling tinggi dalam sejarah apabila dipilih sebagai salah sebuah Sekolah Berprestasi Tinggi (SBT) kumpulan pertama - Kohort 1. Ketika itu hanya 20 buah sekolah sahaja terpilih dan 6 daripadanya adalah sekolah rendah dan sekarang terdapat hampir 100 lebih buah sekolah SBT dalam negara.

Tahun 2014, KAFA SK Seri Bintang Utara ditubuhkan bagi memenuhi keperluan pendidikan fardhu ain dan al-Quran pada sebelah petang. Pada tahun 2015, sekolah sekali lagi diiktiraf dan kali ini sebagai Sekolah Kluster Kecemerlangan (SKK).

Bangunan SK Seri Bintang Utara
Keratan Akhbar Berita Harian

Lagu Sekolah

Seri Bintang kami berikrar
Cita dan usaha akan datang
Bila kami menjadi dewasa
Menjadi putra putri negara

Tuhan Agung Maha Pengasih
Dengarlah permohonan kami
Agar membina warisan murni
Zaman demi zaman

Didik kami semasa muda
Bertanggungjawab teguh dan benar
Kurniakan kebenaran
Kekalkan negara kami

Mohon kami nilai sempurna
Keriangan tanpa kebencian
Mengampunkan segala dosa
Kasihi semua insan

Lagu Sekolah Minus One - KLIK SINI
Di Seri Bintang, Pembelajaran Melangkaui Sempadan

Kekal Berhubung Bersama Kami

Segala komunikasi dan penyampaian maklumat SK Seri Bintang Utara adalah melalui laman web ini, surat-menyurat dan juga aplikasi Whatsapp sahaja . Pihak sekolah tidak mempunyai sebarang akaun media sosial rasmi seperti Facebook, Instagram dan Twitter. 

Statistik Kunjungan

137042
Hari IniHari Ini142
SemalamSemalam511
Minggu IniMinggu Ini1840
Bulan IniBulan Ini5075