SK SERI BINTANG UTARA
Sekolah Berprestasi Tinggi,
Taman Shamelin Perkasa,
56100 Kuala Lumpur
No Tel : 03-92838284
No Faks : 03-92838278
Emel : gurubesar@sksbu.com

Masa Urusan Pejabat Sekolah

Isnin - Khamis
8.00 pagi - 1.00 tgh
2.00 - 5.00 ptg
Jumaat
8.00 pagi - 12.00 tgh
2.45 -5.00 ptg
Kebersihan dan Keceriaan Kelas
Bil Nama Jawatan Alamat E-mel
1  Noriah Bt Hj Ismail Guru Besar  gurubesar@sksbu.com
2  Noriyati Bt Pit GPK T&K  noriyati@sksbu.com
3  Siti Hanim Bt Ismail GPK HEM  gpk3@sksbu.com
4  Mohammad Nizam Bin Shamsudin GPK Kokurikulum  nizam_s@sksbu.com
5  Ahmad Hambali Khalid Guru Penolong  hambali@sksbu.com
6  Ahmad Nizam Yahya Guru Disiplin  ahmadnizam@sksbu.com
7  Aimi Adhwa bt Abdull Kadir Guru Pendidikan Islam  aimi@sksbu.com
8  Ainul Huda bt Abdul Halim Guru Penolong  ainulhuda@sksbu.com
9  Aminah bt Jamaluddin Guru Penolong  aminah@sksbu.com
10  Aniza bt Mahmod Guru Cemerlang  aniza@sksbu.com
11  Anna Amat Guru Penolong  anna@sksbu.com
12  Awatif Md Isa Guru Pendidikan Islam  awatif@sksbu.com
13  Che Rahani Abdul Rahman Guru Penolong  rahani@sksbu.com
14  Farhana Anisah Guru Pendidikan Islam  farhana@sksbu.com
15  Fauziyah Mohamed Guru Pendidikan Islam  fauziyah@sksbu.com
16  Goh Li Tian Guru Penolong  gohlitian@sksbu.com
17  Hafizah Mohd Yusop Guru Penolong  hafizah@sksbu.com
18  Haslimah Paimin Guru Penolong  haslimah@sksbu.com
19  Hazirah Seman Guru Penolong  hazirah@sksbu.com
20  Hu Pak Lim Guru Penolong  hu@sksbu.com
21  J. Saira Banu  Guru Penolong  saira@sksbu.com
22  Khairul Nazri Bin Mohd Yatim Guru Penolong  nazri@sksbu.com
23  Lizalawati Marzuki Guru Penolong  lizalawati@sksbu.com
24  Marzila Mustapa Delme Guru Pendidikan Islam  marzila@sksbu.com
25  Mohammad Afiq Guru Penolong  afiq@sksbu.com
26  Mohamad Faiq Abd Ghani Guru Penolong  faiq@sksbu.com
27  Mohamad Fitri Mohamad Mokhtar Guru Pendidikan Islam  fitri@sksbu.com
28  Mohamad Taufiq Jamal Guru Penolong  taufiq@sksbu.com
29  Mohd Fuzaimi Azizan Guru Penolong  fuzaimi@sksbu.com
30  Mohd Hafiz Ahmad Tamizi Guru Penyelaras Bestari  hafiz@sksbu.com
31  Mohd Muizzuddin Mohd Yatim Guru Pusat Sumber   muizzuddin@sksbu.com
32  Mohd Shahril Ibrahim Guru Data  shahril@sksbu.com
33  Mohd Syahir Abd Wahab Guru Penolong  syahir@sksbu.com
34  Muhamad Hafiz Idrus Guru Penolong  hafiz_idrus@sksbu.com
35  Muhammad Naqib Ibrahim Guru Penolong  naqib@sksbu.com
36  Nadiah Has Bullah Guru Penolong  nadiah_hasbullah@sksbu.com
37  Nadiah Sharul Hayali Guru Penolong  nadiah@sksbu.com
38  Nalini Thangavelloo Guru Penolong  nalini@sksbu.com
39  Natasha Helda Mohd Yusof Guru Penolong  natasha@sksbu.com
40  Nik Nur Khalidah Nik Ahmad Saide Guru Penolong  khalidah@sksbu.com
41  Noorasiah Ab Rahman Guru Pendidikan Islam  noorasiah@sksbu.com
42  Noorhayati Aziz Guru Bimbingan  noorhayati@sksbu.com
43  Noorlizah Zainal Guru Prasekolah  noorlizah@sksbu.com
44  Noraini Mustafa Guru Pendidikan Islam  noraini@sksbu.com
45  Norasyikin Bt Yaacob Guru Penolong  syikin@sksbu.com
46  Norsyuhada Ismail Guru Penolong  norsyuhada@sksbu.com
47  Nur Atiqah Yaakub Guru Pendidikan Islam  atiqah@sksbu.com
48  Nur Izzah Abd Tahrim Guru Penolong  izzah@sksbu.com
49  Nuratikah Abu Samah Guru Pendidikan Islam  nuratikah@sksbu.com
50  Nurul Alkariah Mat Lela Guru Penolong  nurul_alkariah@sksbu.com
51  Raihanie Ngarega Abdullah Guru Prasekolah  raihanie@sksbu.com
52  Rupazidah Mohd Zam Guru Penolong  rupazidah@sksbu.com
53  Saraswathy Palasubramaniam Guru Penolong  saras@sksbu.com
54  Sareah Arshad Guru Penolong  sareah@sksbu.com
55  Sharifah Aida Norma  Guru Penolong  aida@sksbu.com
56  Siti Firza Mohd Marji Guru Pendidikan Islam  firza@sksbu.com
57  Siti Habsah Md Shuid Guru Penolong  habsah@sksbu.com
58  Siti Mariam Daud Guru Penolong  sitimariam@sksbu.com
59  Siti Noor Fatirah Binti Fadzil Guru Penolong  fatirah@sksbu.com
60  Siti Nurmaisarah Saidi Sukri Guru Penolong  maisarah@sksbu.com
61  Siti Nursyahiirah Bt Hasan Guru Penolong  syahiirah@sksbu.com
62  Siva Sanggari Ramalinggam Guru Penolong  siva_sanggari@sksbu.com
63  Syamil Irawan Ismail Guru Pendidikan Islam  syamil@sksbu.com
64  Wan Mohd Kamarul Wan Daud Guru Penolong  wankamarul@sksbu.com
65  Wan Nor Amira Fateen  Guru Pemulihan  amira@sksbu.com
66  Wan Safiah Wan Waud Guru Penolong  wansafiah@sksbu.com
67  Zahera Azlea Zaaba Guru Penolong  zahera@sksbu.com
68  Zanita Mat Ghani  Guru Penolong  zanita@sksbu.com
 STAF  
69  Hamisah Bt Jamaluddin Ketua Pembantu Tadbir  hamisah@sksbu.com
70  Najmiyah Bt Achmad Nawawi Pen Peg Tek. Maklumat  najmiyah@sksbu.com
71  Noor Azriah Anuar Pembantu Tadbir  azriah@sksbu.com
72  Monaliza Bt Ag Besar Pembantu Tadbir  monaliza@sksbu.com
73  Noor Hashimah Md Nor Pembantu Tadbir  noor_hashimah@sksbu.com
74  Siti Aishah Ilyani Bt Ibrahim Pembantu Prasekolah  siti_aishah@sksbu.com
75  Siti Zubaidah Abd Rahim Pembantu Prasekolah  sitizubaidah@sksbu.com
76  Norhayati Sameon Pembantu Tadbir  norhayati@sksbu.com
77  Nik Shaharbee Bin Nik Yusoff Pembantu Tadbir  nik@sksbu.com

TEKS PERUTUSAN

DATUK Dr. AMIN BIN SENIN
KETUA PENGARAH PELAJARAN MALAYSIA
MAJLIS SAMBUTAN HARI GURU PERINGKAT KEBANGSAAN TAHUN 2018

 TEMA: “GURU PEMACU TRANSFORMASI PENDIDIKAN”

Tarikh: 16 MEI 2018
Masa : 8.30PAGI
Tempat: PICC

AssalamualaikumWarahmatullahi WabarakatuhdanSalamSejahtera

MUKADDIMAH

1.AlhamdulillahiRabbil’alamin,marilah kita melafazkan setinggi-tinggi kesyukuran ke hadratAllah SWT kerana dengan limpah kurnia-Nya,dapat kita bersama-sama hadir ke Majlis Sambutan Perayaan Hari Guru PeringkatKebangsaan Kalike-47 Tahun 2018 pada hari yang berbahagia ini. Sesungguhnya hari ini merupakan hari yang amat istimewa khusus kepada semua guru di Malaysia. Tanggal 16Mei merupakan hari pengiktirafan negara terhadap jasa dan bakti guru atas usaha melahirkan warganegara Malaysia yang dapat memberi sumbangan terhadap keluarga, masyarakat dan negara untuk hidup kekal dalam suasana aman, harmoni dan makmur. Semoga jiwa pendidik yang luhur sentiasa subur dalam sanubari setiap guru.

Para hadirin yang dihormati sekalian,

PENDAHULUAN

2. Kita sedia maklum bahawa Hari Guru ialah hari untuk menunjukkan penghargaan terhadap para guru atas sumbangan bakti dan khidmat murni kepada masyarakat dan negara. Di Malaysia, Perayaan Sambutan Hari Guru Peringkat Kebangsaan bermula pada tahun 1972. Tarikh 16 Mei dipilih sebagai Hari Guru kerana pada tarikh yang sama dalam tahun 1956, Majlis Undang-Undang Persekutuan Tanah Melayu telah menerima cadangan-cadangan Laporan Jawatankuasa Pelajaran sebagai Dasar Pelajaran Negara kita.

TEMA HARI GURU

3. Tema Hari Guru 2018, iaitu ‘Guru Pemacu Transformasi Pendidikan’ telah dilancarkan pada 23 Mac 2018. Tema ini membawa pengertian bahawa guru sebagai barisan hadapan yang memainkan peranan penting dalam melaksanakan transformasi pendidikan negara. Sebagai agen perubahan, guru mampu membawa pembangunan pendidikan negara kepada tahap yang lebih cemerlang dan disegani di mata dunia.

4. Pemilihan tema Hari Guru pada tahun 2018 amat bersesuaian dengan perkembangan semasa dunia pendidikan masa kini. Di negara kita khususnya, peranan guru merupakan faktor kritikal menentukan kejayaan Pelan Pembangunan Pendidikan Malaysia (PPPM)2013-2025. Transformasi pendidikan secara menyeluruh dapat dirasai apabila berlakunya transformasi dalam bilik darjah.

Para hadirin yang saya hormati,

FORMAT SAMBUTAN HARI GURU

5. Jawatankuasa Pengelola Perayaan Hari Guru Peringkat Kebangsaan telah membuat pembaharuan dalam mengadakan Sambutan Hari Guru 2018. Pada tahun ini, sambutan hari guru diadakan bermula di peringkat sekolah, diikuti sambutan di peringkat negeri dan acara kemuncaknya iaitu sambutan peringkat kebangsaan dikelolakan oleh KPM.

6. Perubahan format sambutan ini adalah kerana KPM merasakan bahawa semua pihak perlu dilibatkan untuk turut sama merai dan menghargai segala jasa dan pengorbanan guru. Ucapan penghargaan terima kasih cikgu ini perlu dizahirkan secara terbuka di semua peringkat melibatkan pelbagai pihak termasuk ibu bapa,komuniti dan pihak swasta untuk memastikan guru rasa dihormati dan dihargai.

7. Kementerian Pendidikan Malaysia telah mengatur pelbagai program dan aktiviti menarik bagi memastikan Perayaan Sambutan Hari Guru lebih meriah dan mencapai objektifnya. Antara program yang dirancang bagi menyemarakkan dan menghangatkan sambutan Hari Guru Peringkat Kebangsaan adalah Anugerah Tokoh Guru Kebangsaan, Anugerah Tokoh Kepimpinan Pendidikan, Anugerah Guru Inovatif, Anugerah Ikon Guru, Anugerah Guru Cemerlang, Forum Berkaitan Kemenjadian Murid, Acara Sukan serta Majlis Solat Hajat, BacaanTahlil dan Yasin di Masjid Putra, Putrajaya.

8.Untuk makluman para hadirin, sambutan tahun ini melibatkan semua lapisan masyarakat termasuk penglibatan kumpulan penggerak ibu bapa, komuniti dan pihak swasta. Pada 23 Mac 2018 yang lalu, Majlis Pelancaran Gerakan Massa Penghargaan ‘Terima Kasih Cikgu’ Peringkat Kebangsaan telah disempurnakan di KualaLumpur.

Para hadirin yang dihormati sekalian,

9. Kemenjadian murid dan pendidikan berkualiti yang menjadi matlamat utama PPPM 2013-2025 boleh dicapai melalui penterjemahan semua dasar dan aspirasi negara. Kebersamaan pemikiran kepemimpinan KPM dan barisan hadapan pelaksana iaitu guru perlu selari dalam menjayakan transformasi pendidikan. Dalam perkaraini, guru perlu memahami peranan utama bagi memastikan kemenjadian murid secara holistik.

10. Proses awal membentuk kemenjadian murid yang holistik perlu dilakukan dan dimantapkan dalam fasa pendidikan wajib enam tahun di peringkat rendah dan tiga tahun di peringkat menengah rendah. Inilah masa strategik untuk membangunkan potensi murid yang harus dimanfaatkan oleh guru.

11. Kementerian Pendidikan Malaysia telah melaksanakan Pentaksiran Berasaskan Sekolah (PBS)bermula tahun 2011 yang merupakan satu anjakan paradigm dalam sistem pendidikan negara. PBS mentaksir bidang akademik dan bukan akademik.

12. Kategori akademik terdiri daripada Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) dan Pentaksiran Pusat(PP), manakala kategori bukan akademik terdiri daripada Pentaksiran Psikometrik (PPsi) dan Pentaksiran AktivitiJasmani, Sukan dan Kokurikulum(PAJSK).

13. PBS merupakan mekanisme sekaligus sebagai alat ukur utama dalam menterjemahkan dan mengoperasikan maksud pembentukan kemenjadian murid yang bersifat holistic iaitu menilai aspek kognitif (intelek), afektif (emosi dan rohani), psikomotor (jasmani) dan social selaras dengan Falsafah Pendidikan Kebangsaan.

14. Adalah diharapkan kefahaman dan pelaksanaan PBS yang sejajar dengan matlamatnya dapat memastikan pembangunan murid secara holistic di capai. Selain itu, PBS juga dapat memberi maklumat mengenai perkembangan murid kepada guru, ibu bapa dan murid itu sendiri.

15. Hasil pentaksiran boleh membantu guru menilai kaedah pengajaran dan aktiviti yang dilaksanakan dalam proses pengajaran dan pembelajaran. Inilah antara focus utama gerak kerja yang akan meletakkan peranan guru sebagai pemacu transformasi pendidikan.

Para hadirin sekalian,

KEJAYAAN GURU

16. Sesungguhnya KPM amat menghargai usaha dan pengorbanan guru dalam bidang kurikulum dan kokurikulum. Komitmen jitu guru dalam bidang tersebut telah dapat memperkembangkan potensi murid dan mengetengahkan bakat dan kebolehan diri sendiri.

17. Saya ingin merakamkan ucapan terima kasih kepada semua guru walau di mana mereka berada yang telah berjaya memberi sentuhan walaupun sekecil mana kejayaan kepada kemenjadian murid.

18. Saya amat berbangga dengan prestasi tinggi yang telah ditunjukkan oleh semua warga pendidik bagi memastikan Malaysia menempa nama di persada antarabangsa. Semoga prestasi cemerlang ini dikekalkan dan ditambah baik secara berterusan.

19. Kementerian telah pun menyediakan pelbagai inisiatif bagi meningkatkan kualiti dan memartabatkan profesionalisme keguruan di negara kita. KPM telah menyediakan laluan kerjaya baharu guru yang memberi peluang dan pilihan untuk meningkatkan kemajuan masing-masing. Selain itu, turut diperkenalkan inisiatif Menjadi Guru Malaysia dalam usaha memperkemaskan profil guru secara berpusat ke arah pemantapan dan peningkatan kerjaya serta pembangunan profesionalisme berterusan.

Para hadirin yang dihormati,

PENGHARGAAN KEPADA KSU

20. Masa berlalu begitu pantas. Pada tanggal 22 Mei 2018, YBhg. Dato’ Sri Alias bin Haji Ahmad, Ketua Setiausaha Kementerian Pendidikan Malaysia akan bersara wajib. YBhg Dato’ Sri Alias telah memulakan perkhidmatan di KPM sejak September 2016.Pada masa itu,KPM berdepan dengan pelbagai cabaran dalam usaha memenuhi tanggungjawab menyediakan pendidikan yang berkualiti kepada seluruh anak bangsa kita.

21. Saya amat bersyukur ke hadrat Ilahi dengan izin dan perkenan-Nya, YBhg. Dato’ Sri Alias telah berjaya memimpin KPM mendepani cabaran tersebut sehingga terbukti kita mencapai kecemerlangan demi kecemerlangan seperti yang kita lihat pada hari ini.

22. Bagi pihak KPM, saya mengambil kesempatan merakamkan ucapan setinggi-tinggi penghargaan dan terima kasih atas jasa bakti YBhg. Dato’ Sri sepanjang memimpin kita di Kementerian ini.

Para hadirin yang dihormati sekalian,

PENUTUP

23. Ucapan tahniah juga saya rakamkan kepada Jawatankuasa Pengelola Sambutan Hari Guru Peringkat Kebangsaan Tahun 2018 yang berusaha memastikan semua program yang dirancang berjalan lancar. Terima kasih kepada pihak media massa yang telah memberikan sokongan dan komitmen serta publisiti dalam menjayakan program Sambutan Hari Guru 2018.

24. Akhirkata, kepada semua ibu bapa, komuniti dan sektor swasta, serta Persatuan Ibu Bapa dan Guru(PIBG),bagi pihak KPM,saya merakamkan ucapan ribuan terima kasih atas pelibatan penganjuran aktiviti pendidikan di sekolah untuk faedah anak-anak kita.

25. Teruskanlah memberi sokongan dan bantuan kepada pihak guru dan sekolah dalam apa jua bentuk sama ada dari sudut pandangan, kemahiran mahupun kewangan untuk melonjakkan prestasi pendidikan anak-anak kita. Marilah bersama-sama memberi perhatian, kasih sayang dan bertanggungjawab dalam pendidikan anak-anak agar mereka dapat mencorakkan masa depan negara kita.

Sekian, Wabillahitaufik walhidayah wassalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh. Terima Kasih.

PEJABAT KETUA PENGARAH PELAJARAN MALAYSIA  
KEMENTERIAN PENDIDIKAN MALAYSIA
ARAS 8, BLOK E8,
KOMPLEKS E,
PUSAT PENTADBIRAN KERAJAAN PERSEKUTUAN
62604 PUTRAJAYA

* Di Peringkat Sekolah, Perutusan ini dibaca oleh En Mohd Shahril Bin Ibrahim, Ketua Kelab Guru dan Kakitangan SK Seri Bintang Utara pada 16 Mei 2018, 7.30 Pagi di Laman Bestari.

 

Permohonan Pendaftaran Secara Dalam Talian (Online) kemasukan murid ke Tahun 1 Sekolah Rendah (Kementerian Pendidikan Malaysia) ambilan 2019/2020 akan dibuka mulai 1 Mac 2018 sehingga 30 April 2018.

Info Tahun Kelahiran / Sesi Persekolahan
Kemasukan Tahun 2019 Kemasukan Tahun 2020
Kanak-kanak yang lahir pada 2.1.2012 hingga 1.1.2013 Kanak-kanak yang lahir pada 2.1.2013 hingga 1.1.2014

Cara Mendaftar Murid Tahun 1 2019/2020

Aplikasi permohonan/pendaftaran secara atas talian boleh dibuat di Sistem Pendaftaran Atas Talian (SPATKPM) Kementerian Pendidikan Malaysia melalui URL di bawah :

public.moe.gov.my

Penting !!!!!
♦ Cetak borang dan hantar dokumen yang diperlukan ke sekolah yang dipohon.

Bagi permohonan yang telah lengkap diisi dan berjaya didaftarkan secara online hendaklah dicetak untuk tujuan pengesahan sekolah. Ibu bapa/penjaga hendaklah membawa cetakan borang permohonan ke sekolah yang dipohon untuk Proses Perakuan/Pengesahan Pendaftaran iaitu selepas 14 hari permohonan dibuat. 

Dokumen-dokumen berikut perlu dibawa bersama :
  1. Sijil lahir kanak-kanak berkenaan (Dokumen Asal berserta 1 salinan)
  2. Kad pengenalan ibu bapa / penjaga (Dokumen Asal berserta satu salinan KP ibu dan bapa)
  3. Sijil lahir kakak/abang yang bersekolah di SK Seri Bintang Utara.
  4. Surat nikah / surat cerai (Dokumen Asal dan 1 salinan)
  5. Salinan bil elektrik/bil air/cukai pintu/bil astro untuk bukti tempat tinggal.
  6. Sampul surat berwarna putih dan beralamat sendiri (saiz 4x9/11.5cmx24.5cm) bersetem RM1
  7. Laporan kesihatan doktor dan kad OKU (jika berkaitan)
  8. Salinan imunisasi bahagian suntikan dan Surat Akuan Suntikan

Info Pejabat SK Seri Bintang Utara klik sini.

Semakan Keputusan Pendaftaran Murid Tahun 1 2019/2020 

Keputusan permohonan murid Tahun 1 atau status pendaftaran akan diumumkan sekitar bulan Julai/Ogos 2018 (Tarikh akan dikemaskini). Semakan boleh dibuat secara online di SPATKPM. Untuk permohonan yang berjaya, pihak sekolah akan memberikan surat tawaran yang perlu dibawa pada hari pertama persekolahan. Pemohon yang tidak berjaya pula boleh membuat rayuan.
Pendaftaran Keahlian 2018
Persatuan Pandu Puteri Malaysia
cawangan Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

♥ Semua ahli Pandu Puteri Kuala Lumpur diminta
- mendaftarkan keahlian di pautan yang diberi.
- menyerahkan yuran keahlian kepada ketua pasukan sekolah.

♥ Pautan borang keahlian adalah seperti berikut :

Pemimpin

goo.gl/KvJP1B


Pandu Puteri Tunas
( Sekolah Rendah)

goo.gl/Zcd6t9



Terima kasih.
Minggu Tahap 1 Tahap 2
Johan Naib Johan Johan Naib Johan
4 (22/1 - 26/1) 3 Bestari 3 Inovatif 6 Kreatif 6 Dinamik
5 (29/1 - 02/5) 3 Bestari 3 Inovatif 6 Kreatif 6 Dinamik
6 (tidak diumumkan)
7 (tidak diumumkan)-
Cuti Tahun Baru Cina
8 (19/2 - 23/2) 1 Kreatif 3 Inovatif 5 Kreatif 4 Cemerlang
9 (26/2 - 02/3)
10 (05/3 - 09/3) 3 Bestari 3 Inovatif 6 Kreatif 6 Dinamik
11 (12/3 - 16/3) 3 Bestari 3 Inovatif 6 Kreatif 6 Inovatif
17-25 Mac Cuti Pertengahan Semester 1
12 (26/3 - 30/3) 3 Inovatif 3 Dinamik 4 Cemerlang 6 Kreatif
13 (2/4 - 6/4) 3 Dinamik 2 Bestari 6 Kreatif 4 Cemerlang
14 (9/4 - 13/4) 3 Dinamik 3 Cemerlang 6 Dinamik 4 Cemerlang
15 (16/4 - 20/4) 3 Dinamik 1 Bestari 4 Cemerlang 4 Bestari
16 (23/4 - 27/4) 3 Bestari 3 Dinamik 5 Bestari 6 Kreatif
17 (30/4 -04/5) 3 Inovatif 3 Dinamik 6 Kreatif 4 Cemerlang
18 (07/5 - 11/5) 3 Inovatif 3 Dinamik 6 Kreatif 4 Cemerlang
Di Seri Bintang, Pembelajaran Melangkaui Sempadan

Kekal Berhubung Bersama Kami

Segala komunikasi dan penyampaian maklumat SK Seri Bintang Utara adalah melalui laman web ini, surat-menyurat dan juga aplikasi Whatsapp sahaja . Pihak sekolah tidak mempunyai sebarang akaun media sosial rasmi seperti Facebook, Instagram dan Twitter. 

Statistik Kunjungan

64401
Hari IniHari Ini124
SemalamSemalam219
Minggu IniMinggu Ini570
Bulan IniBulan Ini3393