Info


  • Sesi persekolahan tahun 2020 dimulakan secara rasmi pada hari ini 2 Januari 2020. Majlis dimulakan dengan taklimat daripada wakil guru bertugas, Pn Sareah bt Arshad diikuti dengan nyanyian 3 rangkaian lagu serta bacaan ikrar. Seterusnya, Guru Besar SK Seri Bintang Utara, Pn Noriah bt Hj Ismail mengalu-alukan kedatangan murid-murid SK Seri Bintang Utara terutamanya anak-anak bongsu PraSekolah dan Tahun 1. Beliau mengingatkan kembali tentang peraturan-peraturan dan aspirasi sekolah bagi tahun 2020 sebagai sebuah Sekolah Berprestasi Tinggi. Beliau juga memperkenalkan Pengawai Perhubungan Sekolah SKSBU, Kpl Mohd Hazri bin Ab. Halim, dari Balai Polis Cheras. 

    SK Seri Bintang Utara mengucapkan Selamat Kembali ke Sekolah dan mengharapkan kecemerlangan sekolah dapat diteruskan sesuai dengan slogan "Committed Towards Excellence".

    Galeri album hari pertama persekolahan 2020 boleh diakses di sini

  • Assalamualaikum dan salam sejahtera.. Pada 23 April 2020(Khamis) akan diadakan program SBU: Kota Buku Kecilku bersempena dengan program Jom Membaca 10 minit serentak satu Malaysia dan Bulan Dekad Membaca pada bulan April. Justeru, pihak Pusat Sumber SK Seri Bintang Utara menggalakkan untuk anak- anak menyertai program ini dengan membaca selama 10 minit bersama ahli keluarga.

    Selain itu, PSS SKSBU dan Unit ICT SKSBU akan mengadakan pertandingan bersempena dengan program jom membaca 10 minit ini.. Murid-murid boleh merakam moment membaca dan menghantar gambar tersebut berserta kapsyen menarik atau merakam video membaca.. Hadiah menarik menanti anda!!😊😊

    Link gambar- http://gg.gg/gambarSBUmembaca

    Link video - http://gg.gg/videoSBUmembaca

    Koleksi video Jom Baca Guru-guru SKSBU - http://gg.gg/JomBacaSBU 

    Murid - murid hanya boleh memuat naik gambar dan video menggunakan dengan ID Google Classroom sahaja.

    Tarikh tutup penyertaan adalah pada 24 April 2020(Jumaat)
  • Sukacita dimaklumkan, sesi persekolahan akan bersambung semula pada Rabu, 15 Julai 2020. Murid-murid tahun 5 & 6 akan kembali ke sekolah pada tarikh tersebut manakala murid-murid yang lain di tahun 1, 2, 3 dan 4 akan meneruskan pembelajaran di bilik darjah bermula 22 Julai 2020. Berikut disertakan surat makluman, video simulasi, maklumat-maklumat berkaitan dan pautan jadual waktu;

    Tonton video simulasi di bawah untuk memudahkan tatacara perekodan kehadiran dan bacaan suhu murid-murid.

    Penggunaan 'QR code keychain' bagi merekodkan kehadiran dan bacaan suhu murid-murid;




    Klik di sini untuk lihat dan muat turun jadual waktu siri khas normal baru tahun 2020.

  • Untuk menambahbaik tatacara kehadiran & bacaan suhu menggunakan kod QR murid, unit ICT SK Seri Bintang Utara telah mengenal pasti langkah-langkah berikut. Patuhi prosedur di bawah untuk melancarkan pendaftaran kehadiran murid ke sekolah mulai Khamis 16 Julai 2020.
  • Permohonan Pendaftaran Secara Dalam Talian (Online) kemasukan murid ke Tahun 1 Sekolah Rendah (Kementerian Pendidikan Malaysia) ambilan 2019/2020 akan dibuka mulai 1 Mac 2018 sehingga 30 April 2018.

    Info Tahun Kelahiran / Sesi Persekolahan
    Kemasukan Tahun 2019 Kemasukan Tahun 2020
    Kanak-kanak yang lahir pada 2.1.2012 hingga 1.1.2013 Kanak-kanak yang lahir pada 2.1.2013 hingga 1.1.2014

    Cara Mendaftar Murid Tahun 1 2019/2020

    Aplikasi permohonan/pendaftaran secara atas talian boleh dibuat di Sistem Pendaftaran Atas Talian (SPATKPM) Kementerian Pendidikan Malaysia melalui URL di bawah :

    public.moe.gov.my

    Penting !!!!!
    ♦ Cetak borang dan hantar dokumen yang diperlukan ke sekolah yang dipohon.

    Bagi permohonan yang telah lengkap diisi dan berjaya didaftarkan secara online hendaklah dicetak untuk tujuan pengesahan sekolah. Ibu bapa/penjaga hendaklah membawa cetakan borang permohonan ke sekolah yang dipohon untuk Proses Perakuan/Pengesahan Pendaftaran iaitu selepas 14 hari permohonan dibuat. 

    Dokumen-dokumen berikut perlu dibawa bersama :
    1. Sijil lahir kanak-kanak berkenaan (Dokumen Asal berserta 1 salinan)
    2. Kad pengenalan ibu bapa / penjaga (Dokumen Asal berserta satu salinan KP ibu dan bapa)
    3. Sijil lahir kakak/abang yang bersekolah di SK Seri Bintang Utara.
    4. Surat nikah / surat cerai (Dokumen Asal dan 1 salinan)
    5. Salinan bil elektrik/bil air/cukai pintu/bil astro untuk bukti tempat tinggal.
    6. Sampul surat berwarna putih dan beralamat sendiri (saiz 4x9/11.5cmx24.5cm) bersetem RM1
    7. Laporan kesihatan doktor dan kad OKU (jika berkaitan)
    8. Salinan imunisasi bahagian suntikan dan Surat Akuan Suntikan

    Info Pejabat SK Seri Bintang Utara klik sini.

    Semakan Keputusan Pendaftaran Murid Tahun 1 2019/2020 

    Keputusan permohonan murid Tahun 1 atau status pendaftaran akan diumumkan sekitar bulan Julai/Ogos 2018 (Tarikh akan dikemaskini). Semakan boleh dibuat secara online di SPATKPM. Untuk permohonan yang berjaya, pihak sekolah akan memberikan surat tawaran yang perlu dibawa pada hari pertama persekolahan. Pemohon yang tidak berjaya pula boleh membuat rayuan.


  • Permohonan Pendaftaran Secara Dalam Talian (Online) kemasukan murid ke Tahun 1 Sekolah Rendah (Kementerian Pendidikan Malaysia) ambilan 2021/2022 akan dibuka mulai 1 Mac 2020 sehingga 30 April 2020.

    Info Tahun Kelahiran / Sesi Persekolahan
    Kemasukan Tahun 2021 Kemasukan Tahun 2022
    Kanak-kanak yang lahir pada 2.1.2014 hingga 1.1.2015 Kanak-kanak yang lahir pada 2.1.2015 hingga 1.1.2016

    Cara Mendaftar Murid Tahun 1 2021/2022

    Aplikasi permohonan/pendaftaran secara atas talian boleh dibuat di Sistem Pendaftaran Atas Talian (SPATKPM) Kementerian Pendidikan Malaysia melalui URL di bawah :

    public.moe.gov.my

    Penting !!!!!
    ♦ Cetak borang dan hantar dokumen yang diperlukan ke sekolah yang dipohon.

    Bagi permohonan yang telah lengkap diisi dan berjaya didaftarkan secara online hendaklah dicetak untuk tujuan pengesahan sekolah. Ibu bapa/penjaga hendaklah membawa cetakan borang permohonan ke sekolah yang dipohon untuk Proses Perakuan/Pengesahan Pendaftaran iaitu selepas 14 hari permohonan dibuat. 

    Dokumen-dokumen berikut perlu dibawa bersama :
    1. Borang Permohonan Tahun 1 dicetak dari Sistem Permohonan Atas Talian (Online)
    2. Sijil lahir kanak-kanak berkenaan (Dokumen Asal berserta 1 salinan)
    3. Kad pengenalan ibu bapa / penjaga (Dokumen Asal berserta satu salinan KP ibu dan bapa)
    4. Surat nikah / sijil daftar perkahwinan (Dokumen Asal dan 1 salinan)
    5. Surat cerai & perintah hak jagaan anak (Hadhanah/Custodial right) - Jika berkenaan
    6. Salinan bil elektrik/bil air/cukai pintu/bil astro untuk bukti tempat tinggal.
    7. Sampul surat berwarna putih dan beralamat sendiri (saiz 4x9/11.5cmx24.5cm) bersetem RM1

    Info Pejabat SK Seri Bintang Utara klik sini.

    Semakan Keputusan Pendaftaran Murid Tahun 1 2021/2022 

    Keputusan permohonan murid Tahun 1 atau status pendaftaran akan diumumkan sekitar bulan Julai/Ogos 2020 (Tarikh akan dikemaskini). Semakan boleh dibuat secara online di SPATKPM. Untuk permohonan yang berjaya, pihak sekolah akan memberikan surat tawaran yang perlu dibawa pada hari pertama persekolahan. Pemohon yang tidak berjaya pula boleh membuat rayuan.

  • Unit ICT & Unit Kokurikulum SKSBU kini menjemput mana-mana murid tahap 2 yang berminat untuk menyertai kursus pengacaraan seperti di atas. Untuk maklumat lanjut, sila hubungi Puan Norsyuhada atau Encik Naqib dengan segera.
  • Bil Nama Jawatan Alamat E-mel
    1  Noriah Bt Hj Ismail Guru Besar  gurubesar@sksbu.com
    2  Noriyati Bt Pit GPK T&K  noriyati@sksbu.com
    3  Mohammad Nizam Bin Shamsudin GPK HEM  nizam_s@sksbu.com
    4  Mazidah binti Mohamad Zalihan GPK Kokurikulum  mazidah@sksbu.com
    5  Ahmad Hambali Khalid Guru Penolong  hambali@sksbu.com
    6  Ahmad Nizam Yahya Guru Disiplin  ahmadnizam@sksbu.com
    7  Aimi Adhwa bt Abdull Kadir Guru Pendidikan Islam  aimi@sksbu.com
    8  Ainul Huda bt Abdul Halim Guru Penolong  ainulhuda@sksbu.com
    9  Aminah bt Jamaluddin Guru Penolong  aminah@sksbu.com
    10  Aniza bt Mahmod Guru Cemerlang  aniza@sksbu.com
    11  Anna Amat Guru Penolong  anna@sksbu.com
    12  Awatif Md Isa Guru Pendidikan Islam  awatif@sksbu.com
    13  Che Rahani Abdul Rahman Guru Penolong  rahani@sksbu.com
    14  Farhana Anisah Guru Pendidikan Islam  farhana@sksbu.com
    15  Fauziyah Mohamed Guru Pendidikan Islam  fauziyah@sksbu.com
    16  Goh Li Tian Guru Penolong  gohlitian@sksbu.com
    17  Hafizah Mohd Yusop Guru Penolong  hafizah@sksbu.com
    18  Hazirah Seman Guru Penolong  hazirah@sksbu.com
    19  Hu Pak Lim Guru Penolong  hu@sksbu.com
    20  J. Saira Banu  Guru Penolong  saira@sksbu.com
    21  Khairiati Bt Abu Hassan Guru Penolong  khairiati@sksbu.com
    22  Khairul Nazri Bin Mohd Yatim Guru Penolong  nazri@sksbu.com
    23  Lizalawati Marzuki Guru Penolong  lizalawati@sksbu.com
    24  Marzila Mustapa Delme Guru Pendidikan Islam  marzila@sksbu.com
    25  Mohamad Faiq Abd Ghani Guru Penolong  faiq@sksbu.com
    26  Mohamad Fitri Mohamad Mokhtar Guru Pendidikan Islam  fitri@sksbu.com
    27  Mohamad Taufiq Jamal Guru Penolong  taufiq@sksbu.com
    28  Mohd Fuzaimi Azizan Guru Penolong  fuzaimi@sksbu.com
    29  Mohd Muizzuddin Mohd Yatim Guru Pusat Sumber   muizzuddin@sksbu.com
    30  Mohd Shahril Ibrahim Guru Data  shahril@sksbu.com
    31  Mohd Syahir Abd Wahab Guru Penolong  syahir@sksbu.com
    32  Muhamad Hafiz Idrus Guru Penolong  hafiz@sksbu.com
    33  Muhammad Naqib Ibrahim Guru Penolong  naqib@sksbu.com
    34  Nadiah Has Bullah Guru Penolong  nadiah_hasbullah@sksbu.com
    35  Nalini Thangavelloo Guru Penolong  nalini@sksbu.com
    36  Natasha Helda Mohd Yusof Guru Penolong  natasha@sksbu.com
    37  Nik Nur Khalidah Nik Ahmad Saide Guru Penolong  khalidah@sksbu.com
    38  Noorasiah Ab Rahman Guru Pendidikan Islam  noorasiah@sksbu.com
    39  Noorhayati Aziz Guru Bimbingan  noorhayati@sksbu.com
    40  Noorlizah Zainal Guru Prasekolah  noorlizah@sksbu.com
    41  Noraini Mustafa Guru Pendidikan Islam  noraini@sksbu.com
    42  Norasyikin Bt Yaacob Guru Penolong  syikin@sksbu.com
    43  Norsyuhada Ismail Guru Penolong  norsyuhada@sksbu.com
    44  Nur Ain Nawwar Mohd Amin Guru Penolong  nawwar@sksbu.com
    45  Nur Aishah Ab Jalel Guru Prasekolah   nur aishah@sksbu.com
    46  Nur Atiqah Yaakub Guru Pendidikan Islam  atiqah@sksbu.com
    47  Nur Azyan binti Aman Guru Penolong  nurazyan@sksbu.com
    48  Nur Izzah Abd Tahrim Guru Penolong  izzah@sksbu.com
    49  Nuratikah Abu Samah Guru Pendidikan Islam  nuratikah@sksbu.com
    50  Nurul Alkariah Mat Lela Guru Penolong  nurul_alkariah@sksbu.com
    51  Rupazidah Mohd Zam Guru Penolong  rupazidah@sksbu.com
    52  Saraswathy Palasubramaniam Guru Penolong  saras@sksbu.com
    53  Sareah Arshad Guru Penolong  sareah@sksbu.com
    54  Sharifah Aida Norma  Guru Penolong  aida@sksbu.com
    55  Siti Firza Mohd Marji Guru Pendidikan Islam  firza@sksbu.com
    56  Siti Habsah Md Shuid Guru Penolong  habsah@sksbu.com
    57  Siti Mariam Daud Guru Penolong  sitimariam@sksbu.com
    58  Siti Noor Fatirah Binti Fadzil Guru Penolong  fatirah@sksbu.com
    59  Siti Nursyahiirah Bt Hasan Guru Penolong  syahiirah@sksbu.com
    60  Sitti Nurbaya Samsudin Guru Penolong  sittinurbaya@sksbu.com
    61  Siva Sanggari Ramalinggam Guru Penolong  siva@sksbu.com
    62  Syamil Irawan Ismail Guru Pendidikan Islam  syamil@sksbu.com
    63  Wan Mohd Kamarul Wan Daud Guru Penolong  wankamarul@sksbu.com
    64  Wan Nor Amira Fateen  Guru Pemulihan  amira@sksbu.com
    65  Wan Safiah Wan Waud Guru Penolong  wansafiah@sksbu.com
    66  Zahera Azlea Zaaba Guru Penolong  zahera@sksbu.com
    67  Zanita Mat Ghani  Guru Penolong  zanita@sksbu.com
     STAF  
    1 Ketua Pembantu Tadbir  
    2  Mohd Nor Azly Pen Peg Tek. Maklumat  itc@sksbu.com
    3  Noor Hashimah Md Nor Pembantu Tadbir  noor_hashimah@sksbu.com
    4  Siti Aishah Ilyani Bt Ibrahim Pembantu Prasekolah  siti_aishah@sksbu.com
    5  Siti Zubaidah Abd Rahim Pembantu Prasekolah  sitizubaidah@sksbu.com
    6  Norhayati Sameon Pembantu Tadbir  norhayati@sksbu.com
    7  Nik Shaharbee Bin Nik Yusoff Pembantu Tadbir  nik@sksbu.com
    8  Norfazuraizah Bt Iskhak Pembantu Tadbir  zura@sksbu.com
    9  Nurul Afza Bt Md Salleh Pembantu Tadbir  nurul@sksbu.com
    10  Mazlan Pembantu Tadbir


  • SUMBANGAN TABUNG PRIHATIN COVID19 SK SERI BINTANG UTARA

    Assalamualaikum dan salam sejahtera ibu bapa yang dihormati.

    Individu / Dermawan dijemput menyalurkan sumbangan ke tabung ini agar pihak KAMI dapat menyerahkan kepada ibu bapa & anak-anak yang layak dan terjejas disebabkan Perintah Kawalan Pergerakan (PKP).

    SUMBANGAN BOLEH DISALURKAN KE AKAUN:

    Bank: Bank Rakyat
    No Akaun 110751001259
    Pemegang Akaun PIBG SK SERI BINTANG UTARA

    rujukan tag: tabungcovidSKSBU

    Sila hantar slip sumbangan ke whatsapp 👇
    Puan Siva 017-6090036

    Tabung sumbangan dibuka bermula hari ini Ahad 29 Mac 2020 sehingga ke satu tarikh yang akan di beritahu kelak bergantung kepada berapa lama PKP ini akan berjalan.

    Semoga Allah mempermudahkan urusan dan memberkati rezeki kita semua.

    Semoga kita dapat membantu mereka yang benar-benar memerlukan.
  • Pada tarikh-tarikh yang di bawah, semua murid Tahap 2 (Tahun 4, 5 dan 6) diwajibkan memakai pakaian lengkap unit beruniform masing-masing.
    Bil Tarikh Tanggungjawab Pengurusan Perhimpunan 
    1 13 Januari 2020 UNIT PENGAKAP KANAK-KANAK
    2 17 Februari 2020 UNIT PERGERAKAN PUTERI ISLAM MALAYSIA
    3 16 Mac 2020 UNIT PANDU PUTERI TUNAS
    4 13 April 2020 UNIT BULAN SABIT MERAH MALAYSIA
    5 15 Jun 2020 UNIT TUNAS KADET REMAJA SEKOLAH
    6 13 Julai 2020 UNIT PENGAKAP KANAK-KANAK
    7 10 Ogos 2020 UNIT PERGERAKAN PUTERI ISLAM MALAYSIA
    8 14 September 2020 UNIT PANDU PUTERI TUNAS
    9 12 Oktober 2020 UNIT BULAN SABIT MERAH MALAYSIA
    10 16 November 2020 UNIT TUNAS KADET REMAJA SEKOLAH
  • Hari Aliran Masa Catatan
    Isnin  Tahun 1 dan 2  7.30 Pg - 1.00 Tgh
    Tahun 3  7.30 Pg - 1.30 Tgh
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 2.30 Ptg
    Selasa  Tahun 1 dan 2  7.30 Pg - 1.00 Tgh
    Tahun 3  7.30 Pg - 1.30 Tgh
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 2.30 Ptg  * 2.00-2.30 Ptg (Tasmik) - Murid Islam Sahaja
    Rabu  Tahun 1 dan 2  7.30 Pg - 1.00 Tgh  * 12.30-1.00 Tgh (Tasmik) - Murid Islam Sahaja
    Tahun 3  7.30 Pg - 1.30 Tgh  * 1.00-1.30 Tgh (Tasmik) - Murid Islam Sahaja
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 3.30 Ptg  * 2.30-3.30 Ptg - Aktiviti Badan Beruniform
    Khamis  Tahun 1 dan 2  7.30 Pg - 12.30 Tgh
    Tahun 3  7.30 Pg - 1.00 Tgh
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 2.00 Ptg
    Jumaat Tahun 1, 2, 3 dan 4  7.30 Pg - 12.00 Tgh
    Tahun 5 dan 6  7.30 Pg - 12.30 Tgh  * 12.00-12.30 Tgh (Tasmik) - Murid Islam Sahaja
  • Hari Aliran Masa
    Isnin  Tahun 1, 2 dan 3  7.30 Pg - 1.00 Ptg
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 1.30 Ptg
    Selasa  Tahun 1, 2 dan 3  7.30 Pg - 12.30 Tgh
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 1.30 Ptg
    Rabu Tahun 1, 2 dan 3  7.30 Pg - 12.30 Tgh
    Tahun 4, 5 dan 6 7.30 Pg - 1.30 Ptg
    Khamis Tahun 1, 2 dan 3  7.30 Pg - 12.30 Tgh
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 1.00 Ptg
    Jumaat Tahun 1, 2 dan 3  7.30 Pg - 11.30 Pg
    Tahun 4, 5 dan 6  7.30 Pg - 12.00 Tgh
Di Seri Bintang, Pembelajaran Melangkaui Sempadan

Kekal Berhubung Bersama Kami

Segala komunikasi dan penyampaian maklumat SK Seri Bintang Utara adalah melalui laman web ini, surat-menyurat dan juga aplikasi Whatsapp sahaja . Pihak sekolah tidak mempunyai sebarang akaun media sosial rasmi seperti Facebook, Instagram dan Twitter. 

Statistik Kunjungan

269513
Hari IniHari Ini311
SemalamSemalam726
Minggu IniMinggu Ini1571
Bulan IniBulan Ini9118